Uğur Pektaş
,

Uğur Pektaş Kimdir? Uğur Pektaş Nereli? Kaç Yaşında?

16 Nisan 1979 tarihinde İstanbul’da doğdu. Uğur Pektaş, ekranların gözde programı Survivor’un ilk şampiyonu olan yarışmacı olarak ün yapmıştı. Tekrar Survivor’a katılacak mı? Uğur Pektaş kimdir, kaç yaşında?

2005 yılında yayınlanan Survivor’un ilk şampiyonu olan Uğur Pektaş daha sonra uzun yıllar Arka Sokaklar dizisinde rol aldı. İşte Uğur Pektaş hakkında merak edilenler detaylar…

Uğur Pektaş Kimdir?

16 Nisan 1979 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Anne babası 13 yaşındayken boşandı. Yoga, aikido ve tai chi sporları yaptı. Kocaeli Üniversitesi Otelcilik Bölümü’nde okurken aynı zamanda tur rehberliği yaptı. Rehberliğin ardından bir bira firmasının parti ekibinde organizatör olarak görev aldı. Ayrıca babasıyla ortak olduğu Otomobil tamiri ve bakım servisi dükkanı var.

2005 yılında Kanal D’de yayınlanan Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu Survivor Türkiye yarışmasında birinci oldu. Sonrasında da oyunculuğa başladı. Kuşdili ve Düşler ve Gerçekler dizilerinde yer aldı. Arka Sokaklar dizisi ile büyük ses getirdi.

Arka Sokaklar dizisinin yönetmenliğini Orhan Oğuz yaptı, başrollerde ise Zafer Ergin, Şevket Çoruh, Özgür Ozan, Alp Korkmaz, İlker İnanoğlu, Gamze Özçelik, Berk Oktay, Çağla Kubat oyuncuyla birlikte yer aldı.

Ayrıca oyuncunun Hac organizasyonu yapan şirketi de vardır.

19 Haziran 2008 tarihinde, kendisi gibi oyuncu olan sevgilisi Gamze Özçelik ile evlendi. 30 Ocak 2010 tarihinde Murathan adında bir oğlu olmuştur. 26 Aralık 2011 tarihinde boşanmıştır.

Oynadığı Film ve Diziler

2005 – Düşler ve Gerçekler
2006 – Kuşdili
2006 – 2014 – Arka Sokaklar

Yazar: Epik Haber