Galatasaraylılar Koç Holding'i Neden Boykot Ediyor?

Galatasaraylılar Koç Holding’i Neden Boykot Ediyor?

Galatasaray taraftarı, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un Mustafa Cengiz’e yönelik açıklamaları ve Fatih Terim’in tazminatını yeniden gündeme getirmesi dolayısıyla Koç Holding grubu için boykot çağrısında yaptı.

Galatasaray taraftarı sosyal medyada örgütlenerek Koç Holding’i protesto etmeye yönelik paylaşımlar yapmaya başladı. Twitter’da gündem olan boykot çağrısına Fenerbahçeliler tarafından tepki verilirken Ali Koç boykota yönelik henüz bir açıklama yapmadı.

Ali Koç, Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirilen Fenerbahçe’nin Olağan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda şu şekilde açıklama yapmıştı;

“Rakiplerimizden birinin başkanının kampanyamıza dil uzatması ve kendi hocasını göstererek laflar etmesi yakışıksızdı. Biz o seviyeye inmeyiz, inmeyeceğiz. Kendi hocasının o tazminat olayı konusunda çok yakında bir yönetici arkadaşım hazırlıyor basına aktaracak. Oradaki kokuşmuşluğu, çürümüşlüğü herkesin görmesini istiyoruz. Biz tenhada da kalabalıkta da aynı konuşan insanlarız. Kendi hocasına (Fatih Terim) verilen tazminatla ilgili söyleyeceklerimiz bitmedi. Gerekli bilgileri basına vereceğiz. Sistemin ne kadar kokuşmuş olduğunu değerli kaynakların nasıl heba edildiğini anlayacaksınız. Mahkemede kendinizi savunamazsanız mahkeme öyle karar verir. Halbuki hiç mahkemeye bile kalmamalıydı bu iş. İnşallah rakiplerimiz de bir gün bizim gibi bir kampanya etrafında kenetlenebilirler.”

Yazar: Epik Haber