NBA’in Black Mamba’sı Kobe Bryant Hayatını Kaybetti!

Kobe Bryant ve 13 yaşındaki kızı , California’da yaşanan bir helikopter kazası sonrasında hayatını kaybetti. California eyaletinin Calabasas kenti yakınlarındaki kazada daha önce 5 kişinin hayatını kaybettiğini açıklayan yetkililer, yaşamını yitirenlerin sayısının 9 olduğunu duyurdu.  41 yaşındaki Bryant ve 13 yaşındaki kızı da hayatını kaybedenler arasında. Federal Havacılık Birimi Sözcüsü Allen Kenitzer de yaptığı açıklamada, “Sikorsky S-76” tipi helikopterin düşüş nedeninin sis olduğu bildirdi. Kobe hayranları başsağlığı mesajı yayımladı.

Helikopter’de bulunan 9 kişinin kimlikleri belirlendi

Yaşamını yitiren diğer 7 kişinin tamamının kimlikleri belli oldu. Pilot Ara Zobayan, Orange Coast College beyzbol takımının koçu John Altobelli (56), kızı Alyssa Altobelli, eşi Keri Altobelli, ayrıca Orange County basketbol takımının asistan koçu Christiana Mauser, Sarah Chester ve kızı Payton Chester da kazada hayatını kaybedenler arasında yer alıyor.

Pilotun sisli havalarda uçma izni vardı..

Kazada ölen kişilerden olan helikopterin pilotunun da kimliği ortaya çıktı. Pilotun isminin Ara Zobanyan olduğu açıklanırken, Kobe’nin helikopterinin pilotluğunu yapıyordu.Kazanın nedeni pilotun sisli havaya rağmen uçması olarak gösterilirken Zobanyan’ın VHF Kurallarına (Görerek uçma) göre sisli havalarda uçma izni ve tecrübesi bulunuyordu.

Telsiz konuşması: ‘Çok alcaktasınız’

Kulenin, helikopterin pilotuna telsiz üzerinden yaptığı uyarı ortaya çıktı. Helikopterin alçaktan uçtuğunu fark eden kulenin hemen pilotla temasa geçtiği belirtildi. Kule ilk önce telsiz üzerinden pilota; ‘Çok alçaktasınız.’ uyarısı yapıyor. Kule bu uyarısını tekrar yaptıktan sonra helikopterden radardan tamamen yok oluyor.

Türk Kulüplerden mesaj

Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe kulüpleri, ABD’li ünlü basketbolcu Kobe Bryant’ın California’da geçirdiği helikopter kazasında hayatını kaybetmesi nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

Beşiktaş Kulübünden paylaşılan mesajda “Seni her zaman hatırlayacağız, huzur içinde yat.” ifadesi kullanıldı. 

Galatasaray Kulübü, Kobe Bryant’ın sarı-kırmızılı formayı giydiği bir fotoğrafının kullanıldığı mesajında, “Huzur içinde uyu Kobe Bryant. Basketbola kattığın her şey için teşekkürler. Seni özleyeceğiz.” ifadelerine yer verdi. 

Fenerbahçe Kulübü ise mesajında, “Los Angeles Lakers’ın büyük kaybını duyduğumuz için çok üzgünüz. Sonsuza dek özleneceksin.” ifadelerini kullandı.

Yazar: Epik Haber